Látjátok ki támogatott titeket?

Nem látjuk, akkor sem, ha a nyilatkozatban ezt az opciót megjelölöd, hiszen törvényileg ezt csak a közhasznú civil szervezetek láthatják, a vallási közösségek nem.

Az első (civil) 1%-ot is fel lehet ajánlani?

Egyesületünk számára csak a második, technikai számos vallási közösségek részére adható 1%-ot tudod felajánlani, így az első (civil) 1%-ot továbbra is felajánlhatod egy számodra szimpatikus, értékes munkát végző civil szervezetnek (pl. mentősök, állatvédők, iskolai alapítványok stb.)

Miért érdemes felajánlani a személyi jövedelemadóm 1+1%-át?

A nyilatkozat kitöltése számodra csupán néhány kattintás, nem kerül pénzbe, nekünk viszont hatalmas segítség. Ha nem teszel nyilatkozatot ez az összeg az államnál marad.

Ha meggondoltam magam, módosíthatom a döntésem?

A felajánlás határidejéig bármikor megváltoztathatod a döntésed.

Ha tavaly nem fizettem SZJA-t, akkor is megtehetem a felajánlást?

Igen, sőt arra kérünk, hogy ebben az esetben is tedd meg, hiszen a rendszer regisztrálja a nyilatkozatod és ezzel is növeled az egyesület részére felajánlók számát, ami nekünk ugyanúgy hasznos (pl. pályázatoknál), függetlenül attól, hogy érkezik-e hozzánk ezután összeg.

Hányan vagytok?

Tevékenységünk megvalósításában a 2023-as év során mintegy 140 ember vett részt.